Odzież całoroczna z tkaniny Duramen

Wszyscy pracodawcy, którzy zatrudniają pracowników, powinni zapewnić im odzież, obuwie i akcesoria BHP, dostosowane do wykonywanych obowiązków, charakteru pracy i pory roku.

Dotyczy to m.in. branży transportowej, serwisowej, budowlanej, ogrodnictwa, produkcji, gastronomii czy też firm sprzątających. Odzież roboczą należy stosować m.in. w sytuacjach gdy ubranie codzienne jest narażone na zabrudzenie, uszkodzenia mechaniczne lub skażenia chemiczne. Powinna zapewniać zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort podczas pracy. Odzież roboczą możemy podzielić na odzież całoroczną i ocieplaną. Zarówno jedną, jak i drugą znajdą Państwo w ofercie producenta odzieży roboczej i ochronnej firmy LOGO.

Rodzaje odzieży całorocznej

Wśród roboczej odzieży całorocznej możemy wyróżnić m.in.: kurtkę roboczą, spodnie ogrodniczki, spodnie do pasa, kombinezon roboczy, bluzy i fartuchy robocze. Bardzo popularne są również komplety robocze: bluza + spodnie ogrodniczki lub bluza + spodnie do pasa.
Z uwagi na wysokie wymagania klientów co do trwałości i komfortu użytkowania, odzież całoroczna wykonywana jest głównie z tkanin poliestrowo / bawełnianych o składzie 65% poliestru i 35 % bawełny. Najczęściej jest to tkanina Duramen o gramaturze 245 gr/mkw, dostępna w Hurtowni tkanin Komo Service – dystrybutora Polskiej Grupy Tekstylnej.
Wybierając roboczą odzież całoroczną powinniśmy uwzględnić kilka kwestii. Pamiętajmy, że ubrania robocze są podatne na silne zabrudzenia, dlatego też wymagają częstego prania w wysokiej temperaturze. Dlatego też robocza odzież całoroczna powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne. Tkanina Duramen charakteryzuje się trwałością i wysoką odpornością na zniszczenia. Ponadto została opracowana z myślą o rygorystycznych kryteriach prania przemysłowego w wysokiej temperaturze. Odzież szyta z tej tkaniny może być prana przemysłowo w temperaturach aż 95 st C. Tkanina Duramen spełnia wymagania normy Oekotex, a jej kurczliwość jest niezauważalna.

Odzież całoroczna, a odzież ocieplana

Każda pora roku rządzi się swoimi prawami. Na przełomie całego roku pojawiają się niższe i wyższe temperatury, słońce, deszcz i przymrozki. Całoroczna odzież robocza pozwala na dostosowanie się do aktualnych warunków pogodowych. Powinna gwarantować komfort termiczny, niezależnie od warunków pogodowych. Warto zwrócić uwagę, aby ubrania robocze były dobrze dopasowane. W przeciwnym razie, albo będą zanadto krępować nasze ruchy, albo też będą niezbyt dobrze chronić przed chłodem. W przypadku pytań odnośnie doboru odpowiedniej roboczej odzieży całorocznej, zachęcamy Państwa do kontaktu z Przedstawicielami Handlowymi firmy LOGO
Odzież ocieplana jest przeznaczona do użytku w sezonie zimowym. Bardzo niska temperatura staje się głównym kryterium, względem którego dobiera się konkretne elementy garderoby. W ofercie odzieży ocieplanej najczęściej wyróżniamy: ocieplane kurtki, bezrękawniki, spodnie i polary robocze. Ubrania te posiadają dodatkowo warstwę ociepliny.

Scroll Up