Filc tapicerski

W zakres naszej oferty wchodzą różnego rodzaju produkty znajdujące zastosowanie w przemyśle meblarskim. Jednym z nich jest utwardzany termicznie filc tapicerski, nazywany także włókniną podkładową, który jest materiałem wytwarzanym przy wykorzystaniu różnokolorowych włókien syntetycznych. Wyrób ten jest dostępny w różnych grubościach, doskonale sprawdzając się zarówno do uniwersalnego, jak i specjalistycznego zastosowania.

Włóknina podkładowa, którą posiadamy w asortymencie naszej hurtowni, jest wytrzymała i o odpowiedniej grubości dzięki czemu cieszy się dużą popularnością w szczególności przy produkcji materacy oraz mebli tapicerowanych. Dużą zaletą filcu tapicerskiego jest także odpowiednia sztywność. Zadaniem tego typu wyrobu w produktach meblarskich jest przede wszystkim amortyzacja pracy układów sprężynowych oraz przeciwdziałanie uszkodzeniom miękkich elementów mebli i materacy poprzez sprężyny. Niekiedy włókniny podkładowe są także wykorzystywane do zabezpieczania mebli na czas transportu przed zniszczeniem.

Filce tapicerskie mogą być produkowane w różnych szerokościach ale nie ma możliwości zakupu formatek. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie starannie wyselekcjonowane wyroby, które doskonale sprawdzą się nie tylko przy produkcji i renowacji mebli tapicerowanych. Filc tapicerski może być także wykorzystywany w rękodzielnictwie (np. jako materiał usztywniający), budownictwie (jako mata wygłuszająca lub wyrównująca pod panele) oraz w branży motoryzacyjnej (tapicerstwo samochodowe, wykładziny, wygłuszenia).

Nasza oferta włóknin meblowych.